Tablica zadań

Stworzyłem sobie jakiś czas temu tablicę zadań, która służy mi za małą listę todo, tracking zadań oraz budowanie przyzwyczajeń. Na początek opiszę może co i jak.

Prawie jak Kanban

Sprawa jest bardzo prosta. Robimy sobie tablicę, można w formie elektronicznej, z paroma kolumnami.

New
Rzeczy, które są do zrobienia, taka poczekalnia.

In progress
Rzeczy nad którymi pracuję w danym momencie.

Test
Rzeczy, które teoretycznie są gotowe, ale jeszcze je testuję i wprowadzam poprawki. Nie tyczy się to niektórych rzeczy.

Deploy
Rzeczy do wdrożenia. Wszystko co udało mi się zrobić, ale wymaga wysłania na serwer czy git commit, git push.

Done
Rzeczy wykonane. Wszystko co udało się zrobić. Przydatna jest ta kolumna ze względu na to, że człowiek jak nie widzi postępów to mu się odechciewa. To jest właśnie tracking wykonania zdania.

Tak właśnie rozdzielone mam zadania na projekty na uczelnię, na #DSP2017 czy rzeczy prywatne.

Mój dodatek

Na końcu tablicy dodałem sobie zakładkę Daily, której nazwa może trochę zwodzić (tak wiem, zmienię), ale są tam zadania, które są powtarzalne. Mam tam ćwiczenia czy podlewanie mojej plantacji roślinek. Zauważyłem, że każdy proces jaki tu się znajduje zaczynam wykonywać automatycznie, praktycznie nie patrząc na tę tablicę.

Podsumowanie

Tworzenie listy todo, tablicy takiej jak ja czy jej wersji elektronicznej to idealny sposób na usystematyzowanie pracy. Wiemy co jeszcze powinniśmy zrobić, co zrobiliśmy i czy nie zapomnieliśmy o czymś. Tobie również polecam wykonanie swojego projektu zarządzania czasem. Tymczasem zapraszam na moje media społecznościowe. Wiesz co z nimi zrobić!

Do następnego!

#shareShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on LinkedInShare on VKShare on RedditEmail this to someone